Wróć

Cyklinowanie parkietów i podłóg drewnianych

Wiele osób decyzję o cyklinowaniu parkietu (szlifowanie) odkłada z miesiąca na miesiąc, a czasem z roku na rok. Dlaczego? Otóż cyklinowanie parkietu kojarzone jest przez większość z wielkim zapyleniem co równoznaczne było później z wielkim sprzątaniem w domu. Jest to wynikiem przykrego doświadczenia sprzed lat ,kiedy to cyklinowanie parkietu wykonywano „prostym” sprzętem.

Dziś czasy się zmieniły, niektórzy fachowcy mają już dostęp do nowoczesnych urządzeń którymi mogą wykonać profesjonalnie usługę cyklinowania parkietu. Ma to szczególnie znaczenie, kiedy cyklinowanie odbywa się w budynku mieszkalnym i remont wykonujemy w etapach (po to aby mieć gdzie mieszkać). Oczywiście sprzęt to nie wszystko, potrzebne też są umiejętności, wieloletnie doświadczenie i przydało by się też serce. Dlaczego? Ponieważ cyklinowanie parkietu wbrew jak niektórzy myślą nie jest takie proste o czym szczególnie boleśnie przekonują się osoby, które same decydują się cyklinować parkiet w domu.

Szczególnych umiejętności wymagają podłogi kiedyś już lakierowane, wtedy to cyklinowanie polega na usunięciu zniszczonej warstwy lakieru oraz wyrównaniu powierzchni. Przy cyklinowaniu używamy papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Dobór papieru jest zależny od podłoża jakie będziemy cyklinować. Nieodłączną częścią cyklinowania jest szpachlowanie podłogi. Czynność ta ma na celu wypełnienie powstałych szczelin specjalnym spoiwem, które mieszamy z odpowiednim pyłem drzewnym pasującym do cyklinowanej podłogi. Szpachlowanie to czynność która też wymaga wprawy i doświadczenia, ponieważ ma duży wpływ na końcowy efekt cyklinowania.

Do prawdziwego szczęścia brakuje nam tylko dobrze położyć lakier na wycyklinowaną podłogę. To też jest czynność, która wymaga wiedzy i wprawy. Trzeba pamiętać, że źle położony lakier może popsuć nawet najlepiej wycyklinowaną podłogę.

Tak więc cyklinowanie czy to nowej podłogi czy już kiedyś lakierowanej wymaga szczególnych umiejętności i wieloletniego doświadczenia. Jeżeli chcemy patrzeć z przyjemnością na podłogę warto skorzystać z doświadczenia prawdziwego fachowca.

 

Częstochowa cyklinowanie parkietu Cień pod zdjęciem

 

zwiń opis

 

cyklinowanie parkietu Cień pod zdjęciem

 

zwiń opis

 

parkiet cyklinowanie Cień pod zdjęciem

 

zwiń opis

 

cyklinowanie parkietu Częstochowa Cień pod zdjęciem

 

zwiń opis